افرادی که نباید از عرق کردن بدن جلوگیری کنند (عکس) | بیماری

: آدمایی که نباید از عرق کردن بدن جلوگیری کنن (عکس)

: شمام از جمله کسائی هستین که نباید از عرق کردن بدن جلوگیری کنین؟

عرق کردن بدن مشکلیه که بسیار از آدما رو آزار میده و راه هایی واسه جلوگیری از عرق کردن بدن هست.

در فصل گرما یکی از اولین کارایی که در محل کار و زندگی انجام می شه، جفت و جور آوردن امکاناتی واسه خنک کردن محیط دور و بر بوده که ممکنه دلیلی واسه به خطر افتادن سلامت قلب سالمندان باشه.

عرق کردن

 

جلوگیری از تعریق بدن یکی از اقدامات عادی مردم واسه رفع مشکلات گرما و نمونه روشن بر هم زدن کارکرد طبیعی بدن حساب می شه. از این میان میشه به شکلای جور واجور اسپریای ضد تعریق اشاره کرد که در سرتاسر جهان کاربرد دارن. این در حالیه که غدد تولیدکننده عرق در بدن، مانند یه دستگاه تهویه هوا کار می کنن و با تعریق و خروج مواد سمی، گرما مرکزی بدن رو کاهش کرده و مانع از گرگرفتگی، افزایش دمای بدن، سرخی و بالا رفتن ضربان قلب می شه.

حالا محققان به این نتیجه رسیدن که سالمندان باید از قرار گرفتن مستقیم در برابر هوای بسیار خنک مانند کولر، کولر گازی، پنکه و وسایلی مثل این پس از انجام فعالیت در هوای گرم دوری کنن، چون اینجور کاری مانع از عرق کردن و خروج مواد سمی، به هم خوردن دمای تعادلی بدن و بالا رفتن فشار خون می شه که در آخر سکته یا امراض قلبی رو داره.

عرق کردن بدن آدم

 

از طرفی همزمان با افزایش سن، غدد بدن توانایی تولید عرق رو از دست میدن. این دلیل می شه تا مایعات و سموم در بدن حبس شده و افراد سن و سال دار با مشکلاتی مانند فشار خون بالا و افزایش ضربان قلب مواجه شن. از این رو، جلوگیری از بروز تعریق مخصوصا درسالمندان یه اشتباه جبران ناپذیره و می تونه بر سلامت قلب اونا اثر منفی بزاره.

عرق کردن بدن آدم

 

کارشناسان پیشنهاد می کنن، سالمندان به انجام فعالیتای فیزیکی مثل ورزش بپردازند تا اینطوری بدن خود رو مجبور به تولید عرق، حفظ سلامت قلب و تنظیم فشار خون کنن. استحمام روزانه، پوشیدن لباسای خنک که توانایی رد و بدل کردن هوا با محیط دور و بر رو داره، جلوگیری از بروز خشم، عصبانیت و استرس و نوشیدن آب فراوون همه می تونن در کنترل اندازه تعریق بدن اثر داشته باشه و بوی نامطبوع اونو کم کنه.

هم اینکه براساس جدیدترین تحقیقات به کار گیری اسپریای ضد تعریق می تونه با ابتلای آدما به بعضی سرطانا در رابطه باشه.

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *