افرادی که نباید انار بخورند | تغذیه سالم

آدمایی که نباید انار بخورند

انار میوه ای خوشرنگه که پر از ویتامینه و به دلیل داشتن آهن کمی دیر هضم می شه. در این مطلب با خوای انار و مضرات انار شما رو آشنا می کنیم.

خوردن انار واسه چه کسائی مضره؟

انار از مهمترین میوه های فصل پاییز است که نام اون از کلمه ای یونانی به معنی سیب با هسته های زیاد گرفته شده و این میوه خواص غذایی و دارویی زیادی داره.

یه محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت:انار ترش طبعی سرد و خشک و انار شیرین مزاجی سرد و معتدل داره و این میوه شامل ویتامینایی مانند A، E، C و اسید فولیک است.

ایشون با اشاره به اینکه انار آنتی اکسیدانی بسیار قویه؛ گفت:طبق بررسیای انجام شده، خاصیت آنتی اکسیدانی انار ۳ برابر چای سبز است و آب انار از تجمع پلاکتا در عروق خونی جلوگیری می کنه.

این پژوهشگر گفت:مصرف انار دلیل تصفیه خون و دفع سموم بدن می شه، هم اینکه این میوه با نابود کردن اسیدای چرب نقش موثری در کاهش چربی های دور و بر شکم داره.

عظمایی با عنوان اینکه انار تاثیر زیادی در کاهش فشار و قند خون داره؛ اعلام کرد:مصرف این میوه واسه آدمایی که دچار خارش بدنهستن و طبع گرمی دارن پیشنهاد می شه، هم اینکه رب انار خاصیت چاق کنندگی داره پس مصرف اون واسه افراد لاغر خوبه.

فواید و مضرات خوردن انار

ایشون گفت:مصرف انار در دوران بارداری موجب زیبایی چهره نوزاد می شه و مصرف رب انار هم از ویار حاملگی جلوگیری می کنه. به کار گیری آب انار در زمان بارداری مانع از آسیب رسیدن به مغز جنین می شه.

این پژوهشگر پیشنهاد کرد:مصرف انار همراه با گلپر از ایجاد دل درد جلوگیری می کنه و از طرفی دلیل جذب بهتر اون می شه. بهترین زمان مصرف این میوه صبح ناشتا همراه با مقداری گلپر است.

ایشون هم اینکه گفت:آب انار شامل ترکیباتی مانند کلاژن و الاستینه پس مصرف اون نقش زیادی در نابود کردن ترکای پوستی داره و دلیل حفظ جوونی و سرحالی پوست می شه.

ایشون گفت:مبتلایان به زخم معده باید از مصرف انار ترش دوری کنن چون به کار گیری این میوه دلیل شدید شدن زخم معده می شه. هم اینکه به کار گیری انار شیرین در افراد سردمزاج پیشنهاد می شه هم اینکه این افراد باید پس از خوردن این میوه مقداری نبات و زنجبیل مصرف کنه.

جالبه بدونین؛ مصرف زیادتر از اندازه انار و رب انار دلیل یبوست می شه پس مصرف انار همراه با هسته های اون در مبتلایان به اسهال خوبه هم اینکه زیاده روی در مصرف انار ترش دلیل کاهش هورمونای مردونه می شه.

.

منبع : topnaz.com

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *