افرادی که همیشه احساس خستگی می کنند | بیماری

: یه سری افراد هستن که وقتی از خواب بیدار می شن تا ساعتا حس کار کردن ندارن و بدنشون خسته س . یعنی احساس خستگی می کنن انگار سالها در انجام کارکردن بودن به گزارش سایت سماتک در این موضوع مهم دلیلای خستگی رو واسه شما بازگو کردیم.

کمبود آب بدن موجب کاهش قابل توجه انرژی بدن و ایجاد احساس خستگی می شه.

احساس خستگی و بی حالی بیشتر از اندازه می تونه به دلیل تلاش جسمی بسیار شدید، مریضی یا مشکلات روحی باشه. اما با این حال، وقتی که هیچ یکی از این موارد نباشه ممکنه عوامل دیگری بر نشاط و تازگی بدن تاثیر بذارن که خیلی مورد توجه نباشن.

احساس خستگی با دردهای جسمی مختص خستگی می تونه مانع از انجام طبیعی فعالیتای روزمره شه. هرچند بروز گاه گاه این حالت به طور کامل طبیعیه اما اگه به طور تکراری و یا همراه با بقیه ناراحتیا باشه باید جدی تلقی شه. واسه اینکه خستگیای تکراری برطرف شه لازمه اول علل ایجاد کننده اونا رو شناخت.

مصرف کم آب
کارشناسان تغذیه همیشه پیشنهاد می کنن که کمبود آب بدن واسه سلامتی بسیار مضره. در واقع، به نظر می رسه ۲% کمبود آب بدن موجب کاهش قابل توجه انرژی بدن می شه که به خاطر همین خستگی و ضعف بروز می کنه

کمبود آب حجم خون رو کم و غلیظ می کنه و کارکرد قلب رو کم می کنه. وقتی که خون به طور مطلوب پمپاژ نشه، اکسیژن و ریز مغذیا در فاصله طولانی تری به سلولای بدن می رسن و از همین رو ضعف جسمی و روحی بروز می کنه.

مشکلات تیروئیدی
اگه هر روز از احساس خستگی رنج می برید بهتره با دکتر مشورت کنین تا کارکرد غده تیروئید بررسی شه. این غده که در گلو قرار داره مسئول تنظیم متابولیسم و ترشح بعضی هورمونای مهم واسه اعمال بدنه. وقتی که غده تیروئید دچار مشکل یا تغییری می شه یه سری از علائم بروز می کنه که اگه تشخیص داده نشه می تونه بر کیفیت زندگی تاثیر بزاره.

سبک زندگی بی جنب و جوش
بعضی افراد تصور می کنن انجام فعالیتای روزانه دلیل خستگی است در حالی که خلاف اون صدق می کنه. به کمک تمرینات ورزشی نیروی بدن تنظیم می شه و کارکرد ماهیچه ها و سیستم قلبی عروقی بهبود پیدا میکنه. در این صورت اکسیژن و ریز مغذیا راحت تر به بافتای بدن می رسه.

کم خونی
کم خونی بیماریه که به خاطر کمبود هموگلوبین خون ایجاد می شه. هموگلوبین ترکیبی پر از آهنه که کارکرد اون انتقال اکسیژن از ریه ها به دیگر اندامای بدنه. اگه بدن به اندازه کافی اکسیژن نگیره، ماهیچه ها و سلولا دچار ضعف می شن و خستگی طولانی بروز می کنه.

عفونتای ادراری
این مریضی در خانوما تقریبا رایجه و معمولا با نشونه هایی مانند تب، سوزش و احساس تکراری به دفع ادرار همراه س. البته وقتی که کنترل نشه باکتریا افزایش پیدا میکنن و عکس العمل ایمنی بدن رو ضعیف می کنن که در نتیجه با احساس خستگی همراه هستش.

صبحونه نخوردن
مواد غذایی نقش مهمی در سلامت عمومی بدن دارن و به کمک ریز مغذیا بدن می تونه در تموم طول روز فعالیت خود رو حفظ کنه.
هنگام خواب، بدن بخشی از ترکیبات شام رو واسه پمپاژ خون و انتقال اکسیژن استفاده می کنه. صبح روز بعد، اولین اقدامی که باید انجام شه تامین ریز مغذیای نیاز به کمک خوردن صبحونه س. صبحونه نخوردن عامل مهم خستگی جسمی و روحیه حتی اگه دیگه وعده های غذایی کامل صرف شه.

فست فودها
غذاهای آماده پر از قند، هیدراتای کربن و چربیای اشباعه که به بدن آسیب میرسونه. افزایش قند خون موجب افت انرژی می شه که معمولا با استراحت بهبود پیدا میکنه. حفظ اندازه قند خون در سطح ثابت خیلی با اهمیته چون مانع از بروز احساس خستگی و هم اینکه دچار شدن به بیماریای طولانی مانند دیابت نوع ۲ می شه.

آپنه خواب
آپنه خواب اختلالیه که با معطلیای گاه گاه تنفس در زمان خواب همراه س. هر بار که آپنه ایجاد می شه، ریتم خواب تغییر می کنه و احتمال زیادی واسه بروز نشونه هایی مانند خستگی و تحریک پذیری هست.
در آخر باید توجه داشت که اگه هیچ کدوم از دلیلای گفته شده دلیل خستگی نباشه و پس از شش ماه بهبود زیادی احساس نشه به احتمال زیاد خستگی طولانی دلیل اون هستش. در این صورت باید به متخصص مراجعه کرد تا با انجام آزمایشات خاص و درمانای مناسب مشکل بهبود یابد.

مطالب باحال و خواندنی

بیشتر بخونین

زنی که ژنتیک مردونه داره باردار شد و دوقلو به دنیا آورد

این درخت دو نوع میوه میده

زایمون طبیعی زن انگلیسی در ۲ دقیقه

درخواست ازدواج دختر لبنانی واسه پسر مشهدی (عکس)

فستیوال پخت غذا روی آسفالت خیابون

مراسم تشییع جنازه به شکل جنگ ستارگان + تصاویر

مطالب تاپ

بیشتر بخونین

ماجرای باحال شب زفاف یه زوج جوون + تصاویر

جذاب ترین دختر دنیا با پاهای ۱.۵ متری + تصاویر

ماجرای جنجالی همسر اول علی دایی (عکس)

ماجرای تکون دهنده زنی که شوهرش اونو اجاره میده

ماجرای باحال دختر جذاب ۲۵ ساله کمر باریک با باسن گنده + تصاویر

ماجرای رابطه جنسی خانوم معلم ریاضی با دانش آموز نوجوون + تصاویر

این خانوم دکتر واسه درمان بیماران خودشو لخت می کنه + تصاویر

ماجرای تجاوز جنسی به دختر باکره در دفتر کار + تصاویر

آبجی و برادری که ۱۰ سال زن و شوهر بودن

اجاره زیباترین دخترها به مبلغ ۲۵ هزار تومن واسه یه شب عیاشی و خوشگذرونی

مردهای ایده آل واسه رابطه زناشویی از دیدگاه زنان ۱۸+

لخت شدن اعتراضی زن ایرونی در خیابون + تصاویر

زنا و همجنس بازی شاهزاده سعودی در عربستان + تصاویر

عکس العمل زنان هوس بازی که با ستاره ایدزی رابطه جنسی داشتن

به بدن زیبای این دختر هیچ پسری نمی تونه دست بزنه + تصاویر

عکسای دیدنی از زندگی بچه پولدارهای ترکیه

تجاوز وحشیانه به عروس باکره و سلاخی بدنش + تصاویر

پرتاپ شدن زوج جوون از پنجره هنگام رابطه جنسی (تصاویر ۱۸+)

روش باحال واسه تشخیص باکره بودن پسران

اتفاقاتی که در خونهای مجردی دختران و زنان مطلقه میفته

در این کشور دختران می تونن شوهر کرایه ای داشته باشن

قبیله ای که ساکنانش لخت مادر زاد هستن + تصاویر

رابطه جنسی پسر ۱۷ ساله با معلم جوانش در حموم + تصاویر

روشای گرفتن دل دختران و زنان

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *