افرادی که چربی خون بالا دارند | قبل از غذا سالاد بخورند | تغذیه سالم

آدمایی که دچار چربی خون هستن، باید قبل از غذا سالاد بخورند، چون که در کاهش جذب چربی موثره.

آدمایی که چربی خون بالا دارن، قبل از غذا سالاد بخورند

مجید حسین قمی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در مورد اینکه بهترین زمان واسه خوردن سالاد چه وقتیه، گفت: در افراد چاق و لاغر فرق داره و معمولا بهترین زمان در افراد چاق ۱۵ دقیقه قبل از غذا و در افراد لاغر بهتره که سالاد همراه غذا مصرف شه.

ایشون در ادامه گفت:  اگه در افراد چاق سالاد قبل از غذا مصرف شه، رفلکس اشتها اتفاق می افته و به دلیل اینکه سالاد و سبزیجات از کالری کمی بهره مند هستن، مدت زمان غذا خوردن کم شده و زمان تخلیه معده به تاخیر میفته.

این متخصص با اشاره به تاثیر مثبت خوردن سالاد همراه غذا در افراد لاغر گفت: علاوه بر اینکه اشتها رو زیاد می کنه، در افراد لاغر که معمولا دارای معده کوچکتر از حد نرمال هستن، بافت و فیبر غذایی حجم معده رو زیاد می کنه که در نتیجه کمک می کنه که در وعده های بعدی حجم بیشتری از غذا خورده شه.

قمی با اشاره به اینکه کسائی که دچار چربی خون هستن، باید قبل از غذا سالاد بخورند، گفت: سالاد قبل از غذا تاثیر بیشتری در کاهش جذب چربی داره.

ایشون در آخر اعلام کرد: مصرف کرفس، کلم، شلغم، ترب، سیر، سویا، ذرت و کاهو در آدمایی که دچار مشکلات تیروئید هستن، به صورت خام اصلا پیشنهاد نمی شه، چون که کم کاری رو شدید شدن می کنه.

جمع آوری: گروه هفت گنج

.

منبع : ۷ganj.org

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *