افراط در مصرف چای سبز ممنوع | طب ایرانی

زیاده روی در مصرف چای سبز ممنوع

روی خط خبرگزاریا, طب سنتی

مصرف افراطی هر نوع داروی گیاهی مخصوصا چای سبز موجب یبوست، رسوب آهن و خیلی از بیماریای دیگه می شه.

دکتر حسن اکبری محقق طب اسلامی ایرونی در گفت وگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون در مورد خواص چای سبز گفت: چای سبز شامل مواد شیمیایی مثل مواد سلولزی، دکسترین، تکسین، چربی، مواد مومی، نشاسته، قند گیاهی، اسید گالیک، مواد پروتئینی، الیاف، مواد معدنی و مواد موثری مثل تانن و کافئینه. چای سبز همون جوونه و گلبرگای تخمیر نشده.

ایشون اضافه کرد: این داروی گیاهی در سالای گذشته جزو چیزای مهم زندگی افراد شده که این اصلا از نظر علم طب غلطه. چون که زیاده روی در مصرف هر ماده ای واسه بدن مشکلاتی رو به دنبال داره و چای سبز هم از این قوانین مستثنی نیس. پس میشه به جای هزینه واسه چای سبز، همون رو صرف تأمین پروتئین و انرژی لازم بدن کنیم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در مورد یکی از خواص چای سبز گفت: سرطان در اثر تجمع سلولا تو یه تیکه از بدن به وجود میاد. چای سبز شامل آنتی اکسیدان است که سلولا رو می سوزونه از جمله مواد غذایی که شامل اکسیدان هستن میشه پیاز، گل گاوزبان، زنجبیل، عناب و دمنوشای گیاهی رو شمرد.

ایشون در مورد استفاده افراطی از چای سبز گفت: استفاده افراطی از چای سبز موجب رسوب آهن می شه، ترکیب اگزالات با کلسیم موجود در لبنیات و غذا و ایجاد سنگ کلیه و از همه مهم تر موجب یبوست می شه که این خود موجب بروز شکلای جور واجور مریضی ها می شه.

این صاحب نظر در آخر گفت: چای یه گیاه داروییه و هیچ برتری نسبت به نعناء، زعفران، پونه و گل گاو زبون نداره و بهترین گل گاوزبان دنیا واسه قزوین منطقه الموته. در کشور ما سازمان قند و شکر هست اما هیچ سازمانی واسه پشتیبانی از گیاهان دارویی مثل زعفران و گل گاوزبان نداریم. با امید به اینکه تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس تماشاگر پشتیبانی دولت از گیاهان دارویی باشیم.

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *