افزایش آمار طلاق در شمال شهر تهران | بیماری

: افزایش آمار طلاق در شمال شهر تهران

: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: حالا فضای مجازی دلیل آسیبای اجتماعی رو تغییر داده طوری که حالا عامل طلاق نبود امکانات و پول نیس و منشأ اعتیاد هم بیکاری نیس چون که آمار اعتیاد در کارگاه های تولیدی بالا رفته.
انوشیروان محسنی بندپی در همایش فرصتا و رقابتای فضای مجازی، گفت: واسه اولین باره که دستگاه های حکومتی به کمک دستگاه های دانشگاهی و مردمی به نگرانی آسیبای فضای مجازی پرداخته ان و این همایش رو برنامه ریزی کردن.
: با گسترش فناوری اطلاعات و فضای رسانه ای، شرایطی رو شاهدیم که با اشکال و کارکردهای متفاوت همه زندگی ما رو دچار اثرات مثبت و منفی می کنه. از شبکه های اجتماعی و به کار گیری دستگاه های نوین مثل اینترنت و گوشیای هوشمند صحبت می شه که اثرات تغییر زایی رو در زندگی ما داره.
محسنی گفت: اگه نظارت درستی نداشته باشیم این اثرات می تونه به همراه تهدید باشه چون که ارزون بودن اطلاعات، در دسترس بودن اون، فرا مرزی، اقتصادی و بدون سانسور بودن این اطلاعات می تونه شرایطی رو جفت و جور کنه که به آسیب منجر شه.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر اینکه باید از فضای مجازی به عنوان ظرفیت و وسیله در همه ابعاد زندگی استفاده کرد، گفت: این فضا و شبکه ها می تونه حتی به تهدید فرهنگی، اخلاقی، سیاسی و امنیتی منجر شه.
ایشون گفت: سازمان بهزیستی به عنوان متولی اصلی پیشگیری از بروز و گسترش آسیبای اجتماعی و معلولیتا در زندگی واقعی و در فضای مجازی احساس وظیفه کرده.
محسنی گفت: متأسفانه خروجی بعضی از آسیبا در فضای مجازی باعث افزایش طلاق، اعتیاد و مشکلات روحی و روانی شده حتی به کم شدن فضای گفت وگو در خونواده ها هم منجر شده و از آسیبای فضای مجازی میشه به تنهایی، افسردگی و تغییر سبک زندگی اشاره کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور از ایجاد دبیرخانه دائمی بررسی آسیبای اجتماعی در فضای مجازی خبر داد و گفت: تدوین و محتوای تحقیق و ارتقای مهارت رسانه ای از محورهاییه که در این کارگروها بحث می شه و باید نسبت به کنترل، کنترل و کاهش آسیبا در ابعاد جدیدش برنامه ریزی کرد.
: حالا آسیبای اجتماعی تغییر کردن طوری که در شمال شهر تهران از هر ۲. ۲ ازدواج، یه طلاق اتفاق می افته در حالی که در روستاها به ازای هر ۶ ازدواج یه طلاقه. هم اینکه وقتی درگیری و طلاق به دلیل نبود امکانات و پول بود اما حالا فرق کرده.
محسنی بندپی گفت: در گذشته منشأ اعتیاد بیشتر بیکاری بود اما حالا در کارگاه های تولیدی، آمار اعتیاد بالا رفته پس باید برنامه هامون رو بازنگری کنیم تا بتونیم آسیبا رو کنترل کنیم.
غربالگری ژنتیک واسه ۴۰ هزار زوج ایرونی
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برنامه های پیشگیری از معلولیتا، گفت: هرساله ۳۰ هزار معلول متولد می شه به خاطر همین در دو استان کرمان و یزد غربالگری و آزمایش ژنتیک رو اجباری کردیم و در ۲۹ استان دیگه به صورت پایلوت تو یه شهرستان، این کار رو شروع کردیم.
: در بررسیای انجام شده ۴۰ هزار زوج غربالگری ژنتیک شدن که ۳۰ درصد اونا به مشاوره احتیاج داشته و ۲۰ درصد آزمایش ژنتیک انجام دادن و با امید به اینکه تا ۵ سال آینده معلول زایی کم و آسیبا کنترل شن.

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *