افزایش آمار مبتلایان به سرطان با بهبود روش های تشخیص | بیماری

: افزایش آمار مبتلایان به سرطان با بهبود روشای تشخیص

: فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: الان خیلی از سرطانا در مراحل اولیه قابل تشخیص هستن که باعث می شه طول عمر بیماران زیاد شه.
رضا ملایری فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: سرطان در همه کشورها رو به زیاد شدنه و دلایل افزایش سرطان در کشور ما روش زندگی، افزایش طول عمر و بهتر شدن تشخیصا و درمانه.
ایشون در مورد روش زندگی، گفت: کم تحرکی هم اینکه خوردن مواد غذایی ناسالم مانند فست فود و مواد چرب و شیرین آمار مبتلایان به سرطان در کشور رو زیاد می کنه.
ملایری گفت: یکی دیگه از دلیلای افزایش سرطان در کشور ما تشخیص اونا در مراحل اولیه س. یعنی سرطانا در گذشته تشخیص داده نمی شدن؛ اما حالا خیلی از این سرطانا در مراحل اولیه قابل تشخیص هستن و باعث می شه طول عمر افراد زیاد شه. مثلاَ در گذشته یه مریض سرطانی بیشتر از دو ماه زنده نمی مونه؛ اما حالا تو یه سرطان روده بزرگ پیشرفته، مریض نزدیک به دو تا سه سال زندگی می کنه، پس نباید همه چیز رو منفی ببینیم.
فوق تخصص خون و سرطان بالغین اضافه کرد: وقتی می گفتن یه مریض سرطانی بیشترین حد ۴ ماه زنده می مونه و الان این ۴ ماه تبدیل به ۲ سال شده و افزایش طول عمر در تموم دنیا به عنوان یکی از دلیلای افزایش سرطان شناخته می شه.
ایشون گفت: به دلیل بهبودهایی که در برنامه بهداشتی کشور پیش اومده الان میانگین طول عمر از ۵۰ سال به ۷۱ سال رسیده.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *