افزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا ! | تغذیه سالم

افزایش دچار شدن به سرطان با این خوردنیای سرطان زا !

تندرستی و تغذیه, دانستنیهای پزشکی

ارسال دیدگاه
۱,۰۰۴ بازدید

مصرف بعضی از مواد غذایی خطر دچار شدن به سرطان رو کم می کنه، در مقابل شکلای جور واجور خوراکیای دودی مانند ماهی، برنج، گوشت، سوسیس، کالباس، سس و پنیرهای دودی شامل مواد شیمیایی جور واجور پخش شده از دود مانند هیدروکربنا هستن و می تونن خطر دچار شدن به این مریضی رو زیاد کنن.

مواد غذایی سرطان زا

افزایش دچار شدن به سرطان با این خوردنیای سرطان زا !

ذرت تفت داده شده

واقعیت اینه که این نوع ذرت به تنهایی نمی تونه خطر دچار شدن به سرطان رو زیاد کنه اما شکلای جور واجور غذایی اینطوری با کیسه هایی شامل مواد شیمیایی به نام پرفلوئورواکتانوئیک اسید بسته بندی شدن که تحقیقات ثابت کرده این مواد شیمیایی خطر ناباروری در زنان و دچار شدن به بعضی از شکلای جور واجور سرطان رو زیاد می کنن.

گوشتای فراوری شده

شکلای جور واجور این گوشتا مثل سوسیس، هات داگ، بیکن و … در دراز مدت خطر دچار شدن به بعضی سرطانای خاص از جمله سرطان روده بزرگ رو زیاد می کنه. تحقیقات نشون داده که مصرف بیشتر از ۱۶۰ گرم از گوشتای فراوری شده در طول روز، خطر افزایش مرگای به وجود اومده به وسیله سرطان رو در طول زمان تا ۴۴ درصد زیاد می کنه.

کنسرو گوجه فرنگی

ماده شیمیایی بیس فنول در این کنسروها خطرناکه و اسیدیته گوجه فرنگی به احتمال زیاد منتهی به حل بیس فنول در مواد غذایی می شه.

گوشت قرمز کبابی / کباب کردن گوشت سفید مرغ

ساختار مولکولی و شیمیایی گوشت قرمز هنگام روند کبابی شدن تغییر می کنه و خطر دچار شدن به سرطان پروستات و پستون رو زیاد می کنه.

نوشابه های گازدار

سودا پر از قند، رنگای غذایی و مواد شیمیاییه؛ این نوع نوشیدنیا بدن رو اسیدی می کنن و سلولای سرطانی رو پرورش میدن. سودا یا آب گازدار یا آب کربناته، آبیه که در اون کربن دی اکسید، تحت فشار حل شده باشه.

روغنای هیدروژنه

روغنای هیدروژنه معمولا واسه ذخیره غذاهای فراوری شده استفاده می شه که می تونه به مریضیای ضعیف کننده سیستم بدنی، مانند سرطانها منجر شه.

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *