افزایش ابتلا به سرطان روده بزرگ با این غذاها | تغذیه سالم

افزایش دچار شدن به سرطان روده بزرگ با این غذاها

افزایش دچار شدن به سرطان روده بزرگ با این غذاها

تغذیه

یه مطالعه نوین نشون میده که خوردن گوشت قرمز، نون سفید و نوشیدنیا شامل قند ممکنه باعث افزایش خطر دچار شدن به سرطان روده بزرگ شه.

ادوارد جیووونوچی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ها روارد، در این باره میگه: «تحقیقات قبلی رابطه رژیم غذایی رو با سرطان روده نشون دادن، اما دلیل اون خوب مشخص نبود.»

به فکر ایشون و تیم تحقیقش، التهاب به وجود اومده به وسیله تغذیه دست کم یکی از دلیلای تاثیر رژیم غذایی می تونه باشه. به همین منظور، تیم تحقیق داده ها جمع آوری شده از بیشتر از ۱۲۱ هزار فرد مربوط به دو مطالعه رو بررسی کردن. این افراد حدود یه ربع قرن از دید تاثیر احتمالی رژیم غذایی بر سلامت شون تحت نظر بودن. شرکت کنندگان هر چهار سال یه بار پرسشنامه ای در مورد تغذیه تکمیل کردن.

در طول مدت پیگیری، ۲۶۹۹ مورد دچار شدن به سرطان کلورکتال (روده بزرگ) گزارش شد. محققان با مقایسه رژیم غذایی این آدما به این نتیجه رسیدن اونایی که بیشتر رژیم غذایی التهابی داشتن ۳۷ درصد بیشتر در برابر دچار شدن به سرطان روده و ۷۰ درصد بیشتر در برابر سرطان رکتوم (مقعد) قرار داشتن.

به گفته جیووونوچی، گوشت فرآوری شده، گوشت قرمز، آرد تصفیه شده و نوشیدنیا قندی از جمله مواد خوراکی مربوط به التهاب به وجود اومده به وسیله سرطانه.

از طرف دیگه، سبزیجات برگ دار سبز، سبزیجات زرد تیره، غلات کامل، قهوه و ابمیوه طبیعی موجب کاهش التهاب می شن.مهر

.

منبع : pezeshk.us

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *