“افزایش احتمال آلزایمر با مصرف این داروی سرماخوردگی | بیماری”

:
افزایش احتمال فراموشی با مصرف این داروی سرماخوردگی

: تحقیقات گذشته نشون میده که یکی از خونواده داروهای سرماخوردگی موسوم به «آنتی کلونرژیک» احتمال داره منتهی به مشکل شناختی و زوال عقل شه.

طبق یافته های تحقیقات گذشته، گروهی از داروها که در درمان مریضیای قلبی، فشار خون بالا، افسردگی، حساسیتا و سرماخوردگی استفاده میشن، عوارضی رو به دنبال داره که منتهی به مشکل شناختی می شه.

داروهای «آنتی کلونرژیک» از کارکرد طبیعی انتقال دهنده های عصبی «استیل کولین» جلوگیری می کنن و از این رو می تونن تا حد قابل توجه ای علائم مریضیای مجاری ادراری، تنفسی و معده ای- روده ای رو کم کنن و در این مورد موثره.

محققان مرکز مریضی فراموشی «ایندیانا» واقع در مدرسه پزشکی دانشگاه «ایندیانا» با مطالعه اسکن مغزی گرفته شده از ۴۵۱ نفر با میانگین سنی ۷۵ سال و رابطه اون با یافته ها به دست اومده از آزمایشای عملکردهای شناختی، تونستن اثرات داروهای «آنتی کلونرژیک» رو شناسایی بکنن.

حدود ۶۰ نفر از افراد شرکت کننده در طول مدت تحقیق، دست کم یه ماه از این دارو مصرف کرده بودن و البته هیچ گونه علامتی از زوال عقل یا فراموشی در هیچ کدوم از شرکت کنندگان مشاهده نشده. محققان به این نتیجه رسیدن در آدمایی که از این داروها استفاده می کنن، ضخامت و حجم مغز در مناطقی که در رابطه به کارکرد شناختیه، به طور زیادی کم میشه. هم اینکه اندازه پردازش گلوکز در مناطقی از مغز که مربوط به شروع فراموشی بود، در گروهی که از این داروها مصرف کرده بودن، مشاهده شد.

اما با اینحال، محققان اعلام کردن که امتیازات مثل این داروها به مراتب از ضررهای اون و احتمال بروز مشکلات شناختی و فراموشی بیشتره.

جفت و جور و جمع آوری: گروه دارو و درمان پرداد /

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *