افزایش احتمال سرطان روده در پسران چاق | بیماری

: افزایش احتمال سرطان روده در پسران چاق

‎به چه دلیل پسران چاق دارای اضافه وزن با خطر بالای دچار شدن به سرطان روده در سنین بالا مواجه هستن، اما کاهش وزن ممکنه این خطر رو کم کنه.

 

 

 با اینکه تحقیقات اولیه نشون میده کودکان دارای اضافه وزن در خطر بالای دچار شدن به سرطان روده در بزرگسالی هستن اما هنوز به طور کامل مشخص نیس که چقدر کاهش وزن ممکنه بر این خطر تاثیر داشته باشه.بریت وانگ جنسن، سرپرست تیم تحقیق در بیمارستان بیسپرجرگ کپنهاگ، در این باره میگه: «این یافته های بر اهمیت کنترل وزن در دوره کودکی تاکید داره.»

 

 

در این مطالعه، محققان گزارشات سلامت بیشتر از ۶۱ هزار مرد دانمارکی رو که بین سالای ۱۹۳۹ و ۱۹۵۹ به دنیا اومده بودن بررسی کردن. در طول مدت ۲۵ سال پیگری وضعیت این افراد، بیشتر از ۷۰۰ نفر اونا در بزرگسالی گرفتار به سرطان روده شده بودن.

 

‎یافته ها نشون داد مردانی که در سن ۷ سالگی اضافه وزن داشتن و بازم در اوایل جوونی دارای اضافه وزن بودن در مقایسه با مردانی که هیشه وزن سالم داشتن دو برابر بیشتر در برابر دچار شدن به سرطان روده بودن.هم اینکه مردانی که در کودکی دارای اضافه وزن بودن اما در اوایل جوونی وزن سالمی داشتن در خطر بالای سرطان روده نبودن.

 

افزایش احتمال سرطان روده در پسران چاق

.

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *