افزایش احساسات مثبت با ماست وانیلی | رژیم غذایی

افزایش احساسات مثبت با ماست وانیلی

افزایش احساسات مثبت با ماست وانیلی

محققان طی تحقیقات جدیدی فهمیدن که رسیدن به شادی و خوشحالی از راه خوردن ماست وانیلی به دست میاد.

محققان طی تحقیقات جدیدی فهمیدن که رسیدن به شادی و خوشحالی از راه خوردن ماست وانیلی به دست میاد. اونا به این نتیجه رسیدن که مردم معمولا بعد از خوردن ماستای کم چرب با چاشنیای ساده، واکنشای احساسی مثبت و خوبی از خود نشون میدن.

در همین رابطه تیمی از محققان روی سه گروه ۲۴ نفره از شرکت کنندگان و واکنشای احساسی اونا موقع خوردن ماست بررسیایی انجام دادن. ماست با میوه های جور واجور در اون اثر چندانی بر اخلاق افراد نمی ذاره. این محققان می گن که با بررسی احساسات و احساسات این افراد می تونیم درباره کالاهایی که افراد می خورن اطلاعات خوبی به دست بیاریم.

در این تحقیق از تاکتیکای مختلفی واسه آزمایش واکنشای احساسی شرکت کنندگان از جمله یه روش نوین تحقیق که به تست منحرف کردن احساسی واسه تعیین اثرات ماست بر روحیه افراده استفاده شد. بعد به هر کدوم از سه گروه مقداری ماست داده شد تا بچشند که همه شون از یه برند بودن، هرچند اندازه چاشنیا و چربی اونا کمی با هم فرق داشت.

محققان به این نتیجه رسیدن که دونستن یا دوست داشتن برند یه ماست بر احساسات شرکت کنندگان تأثیری نگذاشت، اما تغییرات انجام شده در خود «ماست»، در اونا تغییر درست کرد. اونا هم اینکه به این نتیجه رسیدن که هیچ فرقی بین واکنشای شرکت کنندگان نسبت به ماستایی با طعم آناناس یا توت فرنگی دیده نشد، اما ماستای کم چرب باعث شد واکنشای مثبت تری از خود نشون بدن. این تیم تحقیقاتی میگه که باحال ترین نتیجه اونا مربوط به ماست وانیلی بود، چون بعد از خوردن اون خیلی از شرکت کنندگان واکنشای خوب و مثبتی از خود نشون دادن.

میشه گفت که به کار گیری مزه های وانیل در اتاقای انتظار بیمارستان و بقیه مکانایی توأم با استرس می تونه باعث کاهش حالت خشونت و بهتر شدن رابطه بین کارکنان با بیماران شه.


منبع :

alodoctor.ir

.

منبع : salamatdigital.com

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *