افزایش اختلالات اسکلتی و عضلانی با تغییر سبک زندگی | بیماری

: تغییر سبک زندگی در جامعه دلیل ایجاد مشکلاتی واسه افراد شده.یکی از این موارد مشکلات اسکلتی و عضلانیه که در جامعه ما بسیار شایع شده.بیشتر مردم ما دچار مشکل گودی کمر هستن و از این موضوع رنج می برن.

استاد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به گسترش بالای مشکلات اسکلتی و عضلانی بین ایرانیان گفت: چگونگی سبک زندگی در اندازه این مشکلات بسیار موثره.

فرشاد اخوتیان در نشست خبری که در مورد جلسه تخصصی فیزیوتراپی در مشکلات اسکلتی و عضلانی برگزار شد، گفت: مشکلات اسکلتی در تموم جوامع گسترش بالایی داره و این در ایران هم آمار زیادی رو به خود اختصاص داده.

ایشون اضافه کرد: حدود ۳۰ درصد نیروی کاری افراد هرساله به دلیل این مشکلات به هدر میره و براساس آمارهای موجود در آمریکا حدود ۴۵ تا ۵۵ میلیون دلار هرساله هزینه درمان این مشکلات می شه.

استاد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: بیشترین نواحی که مشکلات اسکلتی و عضلانی رو شامل می شه ۴۵ درصد در ناحیه کمری و ۱۳ درصد در ناحیه شونِه ایه.

اخوتیان اضافه کرد: در ایران به دلیل اینکه جمعیت سالمندی بالایی داریم و چگونگی سبک زندگی هم بعضی وقتا مواقع بسیار غلطه مشکلات اسکلتی و عضلانی طیف بزرگی رو به خود اختصاص میده البته این مشکلات در ناحیه کمر میان ایرانیان بیشتر شایعه.

دبیر علمی جلسه تخصصی فیزیوتراپی در مشکلات اسکلتی و عضلانی گفت: برگزاری این جلسه سه هدف اصلی آشنایی با رشته های مشکلات اسکلتی و عضلانی هم اینکه آشنایی با روش ها و وسایل تشخیص و تعیین جایگاه فیزیوتراپی در نظام سلامت کشور داره.

استاد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: گودی کمر هم از جمله مشکلات اسکلتی و عضلانی بوده که دلیلای زیادی رو می تونه داشته باشه البته مهمترین این دلایل به دلیل چگونگی نشستن غلط و راه رفتن اشتباه فرده و بهترین وقتی که می تونیم از این مشکل پیشگیری کنیم اصلاح نشستن از دوران کودکی بوده چون که هم هزینه کمتری رو به همراه داشته و هم موثرتر واقع می شه.

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *