افزایش اختلال در غذا خوردن دختران نوجوان | تغذیه سالم

افزایش مشکل در غذا خوردن دختران نوجوون

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: مشکل غذا خوردن در دختران نوجوون رو به زیاد شدنه چون اونا واسه کاهش وزن خود به نخوردن موادغذایی رو می یارن که موجب مشکلات جسمی و حتی کاهش یادگیری می شه.

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مجید حاجی فرجی، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: تغذیه سالم واسه دانش آموزان از اهمیت زیادی برخورداره هم اینکه حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از جمعیت دنیا رو کودکان و نوجوانان تشکیل میدن.

ایشون گفت: گروه کودکان و نوجوانان جزء گروه های ضعیف تلقی می شن به دلیل اینکه اونا در این دوران جهش رشد، تغییرات هورمونی، تغییرات الگوهای رفتاری و استخون سازی رو تجربه می کنن.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور ادامه داد: ساخت توده عضلانی در پسران بیشتر مطرحه و نیاز این گروه به موادغذایی مغذی نسبت به گروه های دیگه افزایش پیدا می کنه هم اینکه در پسران نوجوون بحث انرژی و پروتئین مطرحه و واسه ساخت استخون و عضله بیشتر به مواد پروتئینی نیاز دارن.
 
حاجی فرجی اضافه کرد: دختران بیشتر به ریزمغذیا نیاز دارن چون که دختران بین سنین ۱۱ تا ۱۳ سال به بلوغ کامل می رسن و به کلسیم، منیزیم، آهن و روی نیاز دارن هم اینکه دختران در این سن دارای تغییرات رفتاری هستن که ممکنه رشد اونا رو به خطر بندازه و کمبود مواد مغذی در بین کودکان و نوجوانان دختر موجب بروز مشکلات جسمی و حتی ذهنی می شه.
 
ایشون بیان داشت: مشکل غذا خوردن در دختران روز به روز افزایش پیدا می کنه و به دلیل اینکه بیشتر از ۵۰ درصد مردم ایرونی گرفتار به چاقی و اضافه وزن هستن، دختران نوجوون تحت اثر دوستان، پدر و مادر و دور و بریا خود قرار می گیرن و واسه اینکه وزن خود رو کم کنن، به دلیل اینکه از رژیم غذایی هم سر در نمی بیارن به نخوردن غذا رو آورده و دچار کمبود مواد غذایی و مشکلات یادگیری می شن.

منبع:سلامت نیوز
ویرایش و خلاصه کردن:

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *