افزایش ۲۰ درصدی مسمومیت با قرص برنج در کشور | بیماری

: افزایش ۲۰ درصدی مسمومیت با قرص برنج در کشور

: معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در طول سالای گذشته مسمومیت با قرص برنج بیشتر از ۲۰ درصد در کشور رشد داشته و این در حالیه که از سال ۷۴ فروش و پخش قرص برنج در کشور ممنوع شده.
دکتر محمدرضا صابری اضافه کرد: ۲۰ درصد از مرگ و میرهای به وجود اومده به وسیله مسمومیتا مربوط به مسمومیت با شکلای جور واجور سموم مانند قرص برنج یا منواکسید کربن، ۱۴ تا ۱۶ درصد مربوط به مسمومیتای دارویی و بقیه مرگ ومیرها به وجود اومده به وسیله شکلای جور واجور دیگه مسمومیتا رو شامل می شه.
ایشون با بیان اینکه مرگای به وجود اومده به وسیله مسمومیت مواد مخدر به سمت روانگردانا جهت پیدا کرده، اعلام کرد: در شش ماهه اول امسال ۱۳۵ نفر بر اثر مصرف روان گردان ها در کشور فوت کردن که این اندازه در سالای ۹۴ و ۹۳ به ترتیب ۲۳۹ و ۴۲۱ نفر بوده.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: بیمارستان امام رضا (ع) مشهد دومین مرکز در کشوره که بیشترین مراجعه کنندگان مسمومیت با قرص برنج یا فسفید آلومینیوم رو در سطح کشور به خود اختصاص داده.
صابری ادامه داد: در طول سالای گذشته مسمومیت با قرص برنج بیشتر از ۲۰ درصد در کشور رشد داشته و این در حالیه که از سال ۷۴ فروش و پخش قرص برنج در کشور ممنوع شده.
ایشون گفت: قرصای برنج موجود به صورت قاچاق وارد شده و در اختیار خواهندگان قرار میگیره.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *